Kniha návštěv

Datum 26.05.2014
Vložil Jaromíra Posmýková
Titulek Ilgner

Zdravím Vás, Martine. Na Vaši práci jsem náhodou narazila při pátrání po osudech svých předků, zejména dvou otcových strýců Adolfa a Jana Kunčarových z Rovenska u Zábřeha. Zatímco informace o prvním z nich už vydávají na celou výstavu ( Příběh jednoho vojáka za Velké války - Měst. galerie Přerov 19.6. t.r. ), o druhém zatím vím já i ostatní zuainteresovaní jen velmi málo. Vodítkem byl a je zpustlý hrob na zdejším hřbitově s několika jmény včetně mého prastrýce. Familie Ilgner, Zatloukal, Kunčar, Polášek.....A dnes držím v ruce ofotografovaný rodokmen rodu Ilgner, kde skoro u kořenů figuruje Vámi zmiňovaný Franz Ilgner, starosta Zábřeha z doby , kdy Prajz.....Z rodokmenu před sebou zjišťuji, že můj prastrýc Jan Kunčar ( stavitel, snad i zábřežského gymnázia? ) se do rodiny Ilgnerů přiženil. Jeho manželkou se stala sestra Karla Ilgnera ( taky stavitele, po kterém nám tu ve městě zůstala řada budov ) Anna. Takže máme sice jenom opravdu malinko, ale přece jenom trochu společného....Snad se v budoucnu dopracuji dalších zjištění o osudech mého prastrýce Jana a jeho potomků. Díky Vám jsem zase o něco moudřejší. Hodně úspěchů v odkrývání rodinných tajemství :J. Posmýková, bývalá učitelka dějepisu na základní škole

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode