Vlastní rodokmen

Vývod z předků rozdělen po prarodičích do čtyřech částí. Vzhledem k různorodosti genealogických programů a častých chyb ve čtení a tvorbě GEDCOM formátů jsou jednotlivé soubory vytvořeny ve formátu PDF.

 

Vývod1 - vývod z předků ze strany dědečka z otcovy strany. Oblast výskytu tvoří téměř výlučně území Slovácka, resp. bývalého uherskoostrožského panství s malou výjimkou příchozích z Hané z panství Klášterního Hradiska.

 

Vývod2 - vývod z předků ze strany babičky z otcovy strany. Tito předci pocházejí z oblasti Sudet na severní Moravě. Většinu tvoří poddaní panství janovického a sovineckého, menší část pak příchozí z nedaleké slezské hranice i vzdálenějšího pruského Slezska (panství Cosel, Grüssau), část rovněž z oblasti Šumperska a Králického Sněžníku (Velké Losiny, Křivá Voda) a harrachovských dominií v severních Čechách (Šluknov, Jiříkov)

 

Vývod3 - vývod z předků ze strany dědečka z matčiny strany. Většina míst původu předků tvoří oblast Hané, konkrétně pomyslný půlměsíc od východu na jih od Olomouce. Výjimečně se objevují předci i ze západní části Olomoucka (Skřípov, Vilémov, Senice, Hynkov) a část z tzv. Záhoří, tj. oblast Hranic na Moravě (Hranice, Středolesí, Zbrašov, Dolní Újezd).

 

Vývod4 - vývod z předků ze strany babičky z matčiny strany. Oblast výskytu tvoří téměř bez výjimky Valašsko, zejména brumovské a v menší část lukovské panství.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode